St. Petersburg Turu - Beyaz Geceler - Gezgel Turizm
TurlarYurtdışı Turları

St. Petersburg Turu – Beyaz Geceler

St. Petersburg beyaz gecelerde üç gün!

St. Petersburg turu. Sizde St. Petersburg beyaz gecelerde üç gün! tatil yapmak istemez misiniz.

St. Petersburg beyaz gecelerde üç gün!

St. Petersburg

St. Petersburg, Rusya’nın ikinci büyük şehri tarihi ve kültürel başkentidir. Yılın herhangi bir zamanı ziyaret edilebilir. Şehir müzeleri , görkemli sarayları, gece hayatı, yaz akşamlarında Neva nehir kenarında romantik yürüyüşleri ile bir rüya gibidir. Yaz dönemi turistler tarafından özel ilgi görmektedir. Kışın uzun süren karanlık günlerin aksine Haziran – Temmuz döneminde, güneş gece yarısına yakın batıp sabahın 02’si gibi yeniden doğar. Zaman alacakaranlıkla günbatımı arasında geçip gider.

Özellikle Haziran ayının son iki haftası ve Temmuz başında St Petersburg Beyaz Geceler Festivali, yerel halkın yanında çok uzun günü ve kısa süren geceyi kaçırmak istemeyen insanların akınına uğrar. “Stars of the White Nights” olarak anılan bu festival ile St Petersburg dünyanın her yerinden gelen turistlerin ilgi odağı haline gelir.

St. Petersburg Turu

St. Petersburg beyaz gecelerde üç gün!

St. Petersburg´da Beyaz Geceler

Rusya’nın ‘beyaz geceleri’ni yaşamak

Birinci gün:

Rusya turu3

Aziz İshak Katedrali

1818 yılında inşa edilen katedral dünyadaki en büyük kubbeli yapıdır. Kubbede 100 kg. altın kaplama vardır ve muhteşem bir şehir manzarası için iki yüz altmış iki basamak çıkmak gerekmektedir. Burası Ortodoks dünyasının en görkemli katedrallerinden biridir.

Dvortsovaya Ploşçad (Saray Meydanı):

İlk uğranacak yerlerden biridir. Şehrin kalbi olarak değerlendirilir. Ortasından 1834 yılında yerleştirilmiş Alexander Sütunu bulunmaktadır. Avrupanın sanatsal olarak donatılmış en büyük meydanıdır.

Ermitage Müzesi:

Müze, Çariçe II. Katerina tarafından Kraliyet ailesinin Kışlık Sarayı’nda 1764 yılında Berlin’den getirttiği flemenk ve Alman ressamlara ait resimlerle kurulmuştur. Bugün dünyanın en büyük resim koleksiyonuna sahip, yaklaşık 3 milyon sanat eserine ev sahipliği yapan, en büyük ve en eski müzelerden biri haline gelmiştir. Dünyanın en eski halısı yine burada sergilenmektedir.

Nevski Bulvarı:

18 yüzyıl başında antic stillerle inşa edilmiş binalarla örülmüş bulvar, kentin en güzel ve görkemli yerlerindendir. Çok sayıda kafe restoran ve marka mağazaların bulunduğu uzun bir yürüme alanıdır. Aynı zamanda üzerinde Kazan Katedrali, Stroganov Sarayı, Rusya Ulusal Kütüphanesi gibi tarihi ve kültürel yapılar bulunan bulvarın adı Sovyet döneminde birkaç kez değiştirilmiştir.

Kazan Katedrali:

Kazan Katedrali (Kazan Cathedral),  şehri işgal eden Napolyon’a karşı zafer kazanan Feldmareşal Mihail Kutuzov’un mezarını barındırmasıyla da ilgi çeker. 1801-1811 yılları arasında inşa edilen ve tasarımı mimar Andrey Voronikhin tarafından gerçekleşen katedral, 80 metre uzunluğundaki kubbesiyle göz alıcıdır. Nevski Bulvarı üzerinde bulunan Kazan Katedrali yarım daire şeklindeki, sütunlu yapısı sebebiyle Roma’daki Aziz Petro Katedrali’ne benzer.

İkinci Gün

Beyaz geceler st. Petersburg

Voskresenia Khristova Kilisesi  

3. Alexander’ın tahtta olduğu 1883 yılında başlanan Voskresenia Khristova Kilisesi (Church of the Savior on Blood) dış yüzeyindeki mozaiklerle hayranlık uyandırır. Günümüzde müze olarak hizmet veren kilise, mimari özellikler bakımından Kremlin ile benzerlikler taşır.

Rus Devlet Müzesi:

1819-1825 yılları arasında yapılan Mihail Sarayı’nda 1895 yılında açılmış, Rus Sanat Eserlerinin toplandığı Rus kültürü hakkında bilgi sahibi olmak için mutlaka gidilmesi gereken bir yer.

Mariinsky Tiyatrosu:

Dünyada ünlü Kirov Balesi gösterilerini burada yapmaktadır.

Dostoyevski Müzesi:

Ünlü yazarın Karamazov Kardeşleri yazdığı ev hayatını ve başarılarını anmak için restore edilerek müze haline getirilmiştir.

Neva Nehrinde ve Kanallarda tekne turu:

St. Petersburg şehir içinde açılmış çok sayıda kanallar üzerinden yapılan tekne turları akşam saatlerinde şehrin bütün güzelliklerini size açar. Mutlaka yaplması gereken bir tercih.

Üçüncü Gün

St. Petersburg

Tsarskoye Selo:

Büyük Katerina tarafından yazlık saray olarak yapılmış, sonraki dönemlerde kızı Elizabeth tarafından daha görkemli hale getirilmiş, İkinci Dünya Savaşı sırasında ciddi hasar görmüş ve sonrasında yapılan onarımla eski güzel günlerine dönmüştür. Çevresindeki katedraller, 5660 dönümlük Katerina parkı muhakkak görülmeye değerdir.

Petergof Sarayı:

Büyük Petro tarafından kurulmuştur, Petersburg dışına inşa edilen ilk saraydır. Deniz yolu ile ulaşabileceği, Versailles Sarayına rakip bir saray istemesi nedeni tamamlanması uzun sürmüştür. Çeşmelerle kuşatılmış Büyük Şelale, Neptün Çeşmesi ve Peter ve Paul Katedrali mutlaka görülmelidir.

Smolny Katedrali:

Bartolomeo Rastrelli’nin en görkemli eserlerinden biridir. Muhteşem akustiği ile dönem dönem konserlere ev sahipliği yapmaktadır.

Alexander Nevski:

Manastırı ve Tihvin Mezarlığı: Mezar taşlarında yazan isimlere saygı için gidilip görülebilir: Borodin, Rimsky-Korsakoff, Çaykovski gibi ünlüler bulunmaktadır.

St. Petersburg turları

Fiyata Dahil Hizmetler

Bu süre içerisinde fiyata dahil olanlar:

 1.  Uçak Bileti (Ekonomi Sınıfı Uçuşlar)
 2.  Transfer (Alan – Otel / Otel – Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler)
 3.  Otel 4* (Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama))
 4.  Panoramik Şehir Turları
 5.  Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Seyahat Sağlık Sigortası (Opsiyonel) 20,00 EUR (0-70 Yaş). 40,00 EUR (70-100 Yaş)
 2.  Yurtdışı Çıkış Harcı
 3.  Kişisel Harcamalar
 4.  Bagaj Taşıma Hizmeti 
 5.  Ekstra Turlar
 6.  Sağlık Hizmetleri 
 7.  Vize Ücreti (Opsiyonel) 160,00 EUR 
  Rusya Vizesi için buradan (Koçak Vize) detaylı bilgi alabilirsiniz
  St. Petersburg
Zaman içerisinde ismi önce Petrograd’a, sonra Leningrad’a, ardından tekrar St. Petersburg’a çevrilen bu şehrin Rus kültürü için büyük öneme sahip olduğu su götürmez. Ülkenin en güzel şehri olmasının yanı sıra sosyal ve kültürel bakımdan da en önemli şehir olan St. Petersburg, Avrupa ile Rus tarzının mükemmel birleşimini sunuyor. Bizim Deli olarak bildiğimiz Büyük Petro tarafından bir kale olarak kurulan bu şehir, bataklıktan bugünkü haline gelerek Petro’nun vizyonunun ve kararlılığının bir simgesi oldu. Aristokratların ve çarların kenti olan St. Petersburg turu, genç bir şehrin canlılığına sahip olmasının yanı sıra derin bir tarihe de ev sahipliği yapıyor. Hem tatil hem kültür turları olarak sıkça tercih edilen bu St. Petersburg turları, gündüzleri kadar geceleri de güzel.

St. Petersburg’ta Gezilecek Yerler

Kültür ve sanat binaları, alışveriş caddeleri ve dini yapıları kadar gece hayatıyla da ünlü olan Saint Petersburg tam anlamıyla uyumayan bir şehir. Özellikle yazın, Beyaz Geceler döneminde bu niteleme tamamen gerçeğe dönüşüyor. Dünyanın en ünlü yapılarının yanı sıra en ünlü kulüplerine de ev sahipliği yapan bu şehirde günün 24 saati boyunca keyif alacağınız sayısız etkinlik sizi bekliyor olacak. St. Petersburg’da gezilecek yerlerin başında Hermitage Müzesi ve Kışlık Saray geliyor elbette. Dünyanın en ünlü saraylarından biri olan ve büyüklük bakımından da ilk sıralarda yer alan bu muhteşem kompleks, dünyanın en ünlü sanatçılarının sayısız eserini muhteşem bir yapının bünyesinde size sunuyor.
Şehrin bir diğer önemli müzesi ise daha çok Rus sanatçılarının eserlerini barındıran Rus Müzesi. Bu müzenin yanında muhteşem mozaikleri ve renkli kubbeleri ile hayran olacağınız Kanlı Kilise’yi görebilirsiniz. Büyüklüğüyle sizi etkileyecek olan Kazan Katedrali ve St. Isaac Katedrali de görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor. Kızıl Devrim’in başlangıcının sembolü olan Aurora Gemisi, Peter ve Paul Kalesi gibi önemli yerlerin yanı sıra Rus edebiyatının en önemli eserlerinde sıkça bahsedilen Nevski Bulvarı’nda gezmeyi ve Neva Nehri kıyısında köprüleri izlemeyi ihmal etmeyin. Performans sanatlarını seviyorsanız Mariinsky Tiyatrosu ve Sen Petersburg Operası da mutlaka görmeniz gereken yerlerden

Uygun St. Petersburg Turları

Büyüleyici St. Petersburg yolculuğuna çıkmadan önce tur ile ilgili bilgiler almak, fiyatlar konusunda araştırma yapmak ilk adım olacaktır. St. Petersburg ılıman karasal iklime sahip olduğu için hangi mevsimde giderseniz gidin hemen hemen aynı olacaktır. Gezip görecek, deneyimleyecek, yeni bilgiler edinecek birçok yer, eser, yapıt var. Tüm bunları göze alarak giderken dikkat edeceğiniz mevsimden ziyade dönemsel olarak değişkenlik gösterebilen fiyatlardır. Gelgidek ailesi her zaman ekonomik ve en kaliteli tatilleri planlamaktadır ve Uygun St. Petersburg Turları’nı hizmetinize sunmaktadır. En Uygun St. Petersburg Turları için gezgelturizm.com‘u takipte kalın.

Ucuz St. Petersburg Turları

St. Petersburg’da yapılacak en iyi şeyler listesinin başında meşhur St. Petersburg metrosuna binip Meydan’ı dolaşmak ve bölgede bulunan kiliseleri ve müzeleri ziyaret etmek olacaktır. Şehirde bulunan meşhur akvaryumlarını ve eğlence parklarını gezmek ve en önemlisi keyfine doyamayacağınız Rus mutfağının harika lezzetlerinin tadına varmak bu listeye ek maddelerdir. Tüm bunları dönem dönem yapılan kampanyalarla karşılaştığınız da çok uygun fiyatlı ve dolu dolu geçireceğiniz bir St. Petersburg Turu deneyimi şansına sahip olabilirsiniz. Ucuz St. Petersburg Turları için gezgelturizm.com‘u ziyaret edin.

Açıklamalar

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, gezgelturizm.com‘un sorumluluğu bulunmamaktadır.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 1. Uygun Moskova Turları

  Büyüleyici Moskova yolculuğuna çıkmadan önce tur ile ilgili bilgiler almak, fiyatlar konusunda araştırma yapmak ilk adım olacaktır. Moskova ılıman karasal iklime sahip olduğu için hangi mevsimde giderseniz gidin hemen hemen aynı olacaktır. Gezip görecek, deneyimleyecek, yeni bilgiler edinecek birçok yer, eser, yapıt var. Tüm bunları göze alarak giderken dikkat edeceğiniz mevsimden ziyade dönemsel olarak değişkenlik gösterebilen fiyatlardır. Gelgidek ailesi her zaman ekonomik ve en kaliteli tatilleri planlamaktadır ve Uygun Moskova Turlarını hizmetinize sunmaktadır. En Uygun Moskova Turları için gezgelturizm.com‘u takipte kalın.

  Ucuz Moskova Turları

  Moskova’da yapılacak en iyi şeyler listesinin başında meşhur Moskova metrosuna binip Kızıl Meydan’ı dolaşmak ve bölgede bulunan kiliseleri ve müzeleri ziyaret etmek olacaktır. Şehirde bulunan meşhur akvaryumlarını ve eğlence parklarını gezmek ve en önemlisi keyfine doyamayacağınız Rus mutfağının harika lezzetlerinin tadına varmak bu listeye ek maddelerdir. Tüm bunları dönem dönem yapılan kampanyalarla karşılaştığınız da çok uygun fiyatlı ve dolu dolu geçireceğiniz bir Moskova Turu deneyimi şansına sahip olabilirsiniz. Ucuz Moskova Turları için gezgelturizm.com‘u ziyaret edin.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.