Moskova Turu - Gezgel Turizm
TurlarYurtdışı Turları

Moskova Turu

Moskova’da unutulmaz üç gün

Merhabalar! Moskova Turu web sayfamıza hoşgeldiniz. Moskova’da unutulmaz 3 (üç) gün Moskova turu yapmak istemez misiniz.

Moskova

Uzun tarihi ve birbirinden güzel ikonik yapılarıyla her yıl sayısız turisti ağırlayan Moskova, Rusya’nın başkenti olmasının yanı sıra ülkenin yönetimsel, ticari ve endüstriyel merkezi olma özelliğine de sahip. Müzelerinden metro duraklarına kadar her yerinde sanat barındıran bu şehir Moskova turları ile göreceğiniz aynı zamanda dünya çapında en fazla milyonere ev sahipliği yapmasıyla da ünlü.

Tarihi ve dini yapıların bazıları özellikle komünist dönemde zarar görmüş olsa da, bu yapıların çoğu sonradan restore edilerek yeniden açıldı. Moskova Nehri’nin kenarında görkemli şekilde uzan bu şehir, tarihinin her döneminde olduğu gibi bugün de önemini ve güzelliğini koruyor. Keyifli bir Moskova turu fırsatı sunan bu şehir, ucuz Moskova tur fiyatlarıyla ister hafta sonunda, ister yılbaşında, isterseniz de Kurban ve Ramazan bayramında mükemmel bir Rusya turu deneyimi sunuyor.

Moskova Turu

Moskova’da unutulmaz üç gün

Bu süre içinde gezip görülmesi gereken yerler:

 1. Birinci Gün:

Kızıl Meydan ve yakın çevresi

Kremlin

Moskova’nın tarihi merkezi ve şehrin kalbi Kızıl Meydan, 15. yüzyıldan itibaren çok sayıda önemli olayın gerçekleştirildiği, gösterilere, geçit törenlerine ve mitinglere ev sahipliği yapan dünyada reytingi yüksek, muhakkak görülmesi gereken bir yer.

Kızıl Meydan’da Kremlin Sarayı, meydan’a görkem katan Aziz Vasil Katedrali ile Lenin’in Mozolesi’de bulunuyor. Tarihi alış veriş merkezi GUM ise yine aynı alan içerisinde.

Kremlin Sarayı

Kremlin Sarayı, 12. Yüzyıldan itibaren Moskova idaresine merkezlik yapmış.  Bütün saray alanı yüksek tarihi surlarla çevrili. Rusya devlet başkanının resmi ikametgâhı burası. Aynı zamanda saray alanı içinde Tarihi müze ve katedraller bulunuyor.

Aziz Vasil Katedrali

Kızıl Meydan’ın güney tarafında yer alan Aziz Vasil Katedrali, IV. Ivan’ın emri ile 1555-1561 yılları arasında inşa edilmiş. Mimari özellikleri sayesinde dünya çapında üne kavuşan Aziz Vasil Katedrali, günümüzde müze olarak hizmet kullanılıyor.

Lenin’in Mozolesi

Lenin’in Mozolesi, 1924-1930 yılları arasında Stalin’in emri ile inşa edilmiş. Kızıl Meydan’ın batı tarafında, Senato Kulesi’ne yakın bir konumda yer alan küp şeklindeki mozolede kırmızı granit komünizmi, siyah ay taşı ise yası simgeliyor. Lenin’in tahnit edilen naaşı, yas salonundaki cam lahitte korunuyor. Lahitin hemen arkasındaki bölümde ise diğer önemli Sovyet devlet adamlarının mezarları bulunuyor.

GUM tarihi çarşı

Kızıl Meydanı’nın doğu tarafında, Lenin’in Mozolesi’nin tam karşında yer alan GUM Alışveriş Merkezi‘nin binası, 1893’te hizmete alınmış. Sovyetler Birliği zamanında komünist sistemin gözetiminde “devlet mağazası” unvanı ile faaliyetlerini sürdüren GUM, günümüzde alışveriş tutkunları için popüler bir yer durumunda. Özellikle eskiden yalnızca komünist partinin en yüksek kademesindeki kişilere hizmet veren gizli giyim mağazasının bulunduğu üst katlar, sistemin çöküşü ile birlikte yerini üst düzey markalara ait mağazalara bırakmış.

Devlet Tarih Müzesi

Devlet Tarih Müzesi, Kızıl Meydan’ın kuzey tarafında yer alıyor ve 1883 yılından itibaren faaliyetini devam ettiriyor. Taş Devri’nden itibaren Rus tarihine odaklanan müzenin bir asırlık zaman dilimi içerisinde oluşturulan koleksiyonu 4,5 milyondan fazla eseri bünyesinde barındırıyor. İçerisinde bulunduğu yapının mimari stili bile en az ihtişamlı koleksiyonu kadar müzeye değer katıyor. İç kısmı eski Rus kiliselerini anımsatan yapının her bir odası farklı dönem ve bölgeye özgü özellikleri yansıtacak şekilde tasarlanmış.

Nikolsky Sokağı

Kızıl Meydan’dan başlayan tarihi Nikolsky sokağı kahve molasına kadar gezilmesi gereken yerlerden bir tanesi. Ara pasajlar ve ünlü restoranları burada görmeniz mümkün.

‘Bolşoy’ Tiyatro

Moskova’nın önemli değerlerinden bir tanesi olan ve Neoklasik tarzdaki yapı, II. Katerina tarafından Prens Pyotr Urusov’a 1776’da tiyatro gösterileri, balo gibi organizasyonları gerçekleştirmesi için yaptırılmış. Ekim Devrimi’ne kadar imparatorluk tiyatrosuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmüş. 1918 yılından beri Bolşoy Tiyatrosu’nun bir bölümü müze olarak faaliyet gösteriyor. Bu müzede sahne gösterilerinde kullanılan ve arşiv değerine sahip materyaller sergileniyor.

Müzeyi gezerken çeşitli yıllarda sahnelenen performanslara ait posterleri ve program kitapçıklarını inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Tiyatro binasının tarihi sahnesinin bulunduğu bölümü salı, çarşamba ve cuma günleri saat 11.30’da düzenlenen rehberli turlara katılarak ziyaret edebilirsiniz.

2. İkinci Gün

Moskova turu

Arbat Caddesi

İstanbul’da ki İstiklal caddesine benzetilen Arbat sokağı, 1,2 kilometre uzunluğu var. sokağın tarihi 15. yüzyılın ortalarına kadar uzanıyor. Gündüz saatlerinde oldukça hareketli olan Eski Arbat üzerinde çok sayıda hediyelik eşya dükkânı ve restoran faaliyet gösteriyor. Arbat Caddesi üzerinde görülmeye değer birçok tarihi yapı bulunuyor. Farklı sanatsal etkinlikler düzenleniyor. Bunların başında savaş kahramanı Denis Davydov’un yaşadığı konut geliyor. Şövalyeler Evi, Puşkin Müzesi ve dış işleri bakanlığı tarafından kullanılan bina da cadde boyunca gezginlere hem mimari hem de kültürel açıdan adeta şölen yaşatıyor.

Güzel Sanatlar ve Antik eserler – Puşkin Müzesi

Anadolu’dan götürülen Troya Hazineleri’nin sergilendiği Puşkin Müzesi, 1912 yılında Moskova Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş.O dönemki adı Güzel Sanatlar ve Antika Kabinesi olan kültürel tesis, 1937’den itibaren şimdiki ismiyle anılmaya başlanmış. Açıldığı ilk yıllarda içeriği sadece antik dönem heykellerinin kopyalarından ibaret olan müzenin koleksiyonu, Moskova’nın başkent haline getirilmesi sonrasında zenginleşmiş.

Tretyakov Devlet Galerisi

Güzel sanatlara ilgi duyuyorsanız Tretyakov Devlet Galerisi‘ni Moskova gezilecek yerler listenize eklemelisiniz. Tretyakov Devlet Galerisi’nde günümüzde 11. yüzyıldan 20. yüzyılın ilk yıllarına kadarki uzun süreçte yaratılmış 1300’den fazla eser sergileniyor. Müzeyi ziyaretiniz sırasında dünyanın en iyisi olarak nitelendirilen Rus simgeleri koleksiyonunu inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer şanslıysanız tesisin hemen yanındaki binada gerçekleştirilen özel etkinliklerden birine denk gelebilirsiniz.

Sanat çeşmesi ve gezinti alanı

İkinci günümüze Tretyakov Galerisi çevresinde bulunan Sanat Seçmesi, Sevgililer Köprüsü ve trafiğe kapalı olan tarihi sokakların gezintsi ile devam ediyoruz.

3. Üçüncü Gün

Moskova turu

Moskova Metrosu

Dünyanın en yoğun kullanılan yeraltı toplu ulaşım ağlarından biri olan Moskova Metrosu, 1935 yılında hizmet vermeye başlamış. Özellikle ilk açılan istasyonlar görkemli süsleme ve işlemeleriyle müze görünümünü almış. 2021 yılı itibariyle metro sisteminin uzunluğu 411 kilometreye ulaşmış durumda. Moskova Metrosu bünyesinde günümüzde 278 istasyon bulunuyor. Sovyetler Birliği döneminin en önemli mimari ve mühendislik başarıları arasında gösterilen ulaşım ağındaki her bir durak II. Dünya Savaşı ve soğuk savaş dönemlerinde sığınak olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Cathedral of Christ the Saviour

Dünyanın en uzun Ortodoks kilisesi unvanına sahip olan Cathedral of Christ Saviour, Moskova’nın 850. yaş gününe denk gelen 1997 yılında tamamlanmış. Başka bir adlanlandırma ile Kurtarıcı İsa Katedrali, hem dış hem de iç mimarisiyle dikkatleri üzerine topluyor. Dini yapı, bakırdan üretilen üç kubbesi ve geleneksel Rus mimarisi ile kent silüetine zenginlik katıyor.

Novodevichy Rahibe Manastırı ve Mezarlığı

“Yeni Bakireler” adıyla da anılan manastır, 1524 yılında Smolensk kentinin Litvanya’dan alınmasını kutlamak için kurulmuş. Bu katedralin en eski ve göze çarpan bölümünü oluşturduğu manastırda aralarında Irına Godunova ve Sofia Alekseyevna’nın bulunduğu birçok asilzade eğitim görmüş.Buradaki mezarlığa da zaman ayırmanız çok önemli. Çünkü dini yapı kompleksinin bu bölümü, Rusya tarihi için önemli birçok şahsiyetin ebedi istirahatgahı konumunda. Bulgakov, Çehov, Gogol, Khrushchev gibi isimlerin mezarlarının bulunduğu alana son olarak Boris Yeltsin defnedilmiş. Yine Nazım Hikmet’in mezarı da bu mezarlıkta görebileceğiniz en önemli ve popüler noktalardan bir tanesi.

Tverskaya Caddesi

 1. ve 20. yüzyıllarda antic stillerle inşa edilmiş binalarla çevrili cadde, kentin kalbi konumundaki Manege Meydanı’ndan başlayıp Leningrad’a ulaşımı sağlayan otoyol ağına kadar uzanıyor. Tabii bu esnada Moskova’nın önemli cazibe noktaları arasında sayılan Tverskaya, Puşkin ve Triumphalnaya meydanlarını birbirine bağlıyor. Cadde çevresinde ve ara sokaklarda yüzlerce mağaza ve çok sayıda eğlence mekânı yer alıyor.

Kozmonovtlar Müzesi

Kozmonotlar Müzesi, Rusya’nın uzay keşifleri ile ilgili faaliyetlerini tanıtmayı amaçlayan başarılı bir anıt. Sovyet hükümeti tarafından müzenin kurulmasına 1967 yılında karar verilmiş. Tesisin açılışı ise dış uzaya gerçekleştirilen ilk insanlı uçuşun 20. yıl dönümü anısına 1981’de gerçekleştirilmiş. Sovyet üretimi ilk roket motorunu, ayda kullanılması için tasarlanan Lunokhod isimli aracı burada görebilirsiniz

Moskova turu

Fiyata Dahil Hizmetler

 1.  Uçak Bileti (Ekonomi Sınıfı Uçuşlar)
 2.  Transfer (Alan – Otel / Otel – Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler)
 3.  Otel 4* (Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama))
 4.  Panoramik Şehir Turları
 5.  Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Seyahat Sağlık Sigortası (Opsiyonel) 20,00 EUR (0-70 Yaş). 40,00 EUR (70-100 Yaş)
 2.  Yurtdışı Çıkış Harcı
 3.  Kişisel Harcamalar
 4.  Bagaj Taşıma Hizmeti 
 5.  Ekstra Turlar
 6.  Sağlık Hizmetleri 
 7.  Vize Ücreti (Opsiyonel) 160,00 EUR
  Rusya Vizesi için buradan (Koçak Vize) detaylı bilgi alabilirsiniz

Moskova

Uzun tarihi ve birbirinden güzel ikonik yapılarıyla her yıl sayısız turisti ağırlayan Moskova, Rusya’nın başkenti olmasının yanı sıra ülkenin yönetimsel, ticari ve endüstriyel merkezi olma özelliğine de sahip. Müzelerinden metro duraklarına kadar her yerinde sanat barındıran bu şehir Moskova turları ile göreceğiniz aynı zamanda dünya çapında en fazla milyonere ev sahipliği yapmasıyla da ünlü.

Tarihi ve dini yapıların bazıları özellikle komünist dönemde zarar görmüş olsa da, bu yapıların çoğu sonradan restore edilerek yeniden açıldı. Moskova Nehri’nin kenarında görkemli şekilde uzan bu şehir, tarihinin her döneminde olduğu gibi bugün de önemini ve güzelliğini koruyor. Keyifli bir Moskova turu fırsatı sunan bu şehir, ucuz Moskova tur fiyatlarıyla ister hafta sonunda, ister yılbaşında, isterseniz de Kurban ve Ramazan bayramında mükemmel bir Rusya turu deneyimi sunuyor.

Moskova’da Gezilecek Yerler

Dünyada pek az yer Kızıl Meydan kadar tanınmış, ikonik bir yapıya sahiptir. Renkli kubbeleri ile St. Basil Katedrali, Lenin Mozolesi, Kremlin Sarayı ve Kazan Katedrali’ni kapsayan Kızıl Meydan, Moskova’nın en popüler yeri. Kızıl Meydan’ın yanı sıra Yelokhovo Katedrali, altın renkli kubbesiyle ilgi çeken Kurtarıcı İsa Katedrali, Diriliş Kapısı, açıhava müzesi olarak gezebileceğiniz Poklonnaya Tepesi ve St. Nikolas Katedrali de Moskova turlarının önemli güzelliklerin arasında yer alıyor.

Sanat meraklıları içinse Moskova Sanat Tiyatrosu, Bolşoy Tiyatrosu ve Mosfilm gibi yerler mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer alıyor. Puşkin Meydanı ve ona bağlanan Tverskaya Caddesi’nde ise dünyanın en zenginlerinin bulunduğu şehre yakışan bir alışveriş bölgesini keşfedebilirsiniz. Dünyaca ünlü markalar, birbirinden değişik mağazalar, her bütçeye ve zevke hitap eden sayısız restoran ve kafe ile keyifli bir rota sunan bu caddede keyifli saatler sizi bekliyor

Moskova’dan Ne Alınır?

Buradan alabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Yerel ressamların eserlerinden dünyaca ünlü markaların olduğu mağazalara kadar Moskova’da alışveriş yapmak ayrı bir keyife dönüşecek. Özellikle trafiğe kapalı olan Ulista Arbat Caddesi’ni gezmelisiniz. Burada pek çok lüks dükkan görebilirsiniz.

Sergi mantığıyla açıkhavada alışveriş yapmak isterseniz İzmaylovo Parkı’nı gezebilir, matruşkalardan tekstil ürünlerine, hediyelik eşyalardan el işi ürünlere kadar aradığınız birçok şeyi burada bulabilirsiniz.

Uygun Moskova Turları

Büyüleyici Moskova yolculuğuna çıkmadan önce tur ile ilgili bilgiler almak, fiyatlar konusunda araştırma yapmak ilk adım olacaktır. Moskova ılıman karasal iklime sahip olduğu için hangi mevsimde giderseniz gidin hemen hemen aynı olacaktır. Gezip görecek, deneyimleyecek, yeni bilgiler edinecek birçok yer, eser, yapıt var. Tüm bunları göze alarak giderken dikkat edeceğiniz mevsimden ziyade dönemsel olarak değişkenlik gösterebilen fiyatlardır. Gelgidek ailesi her zaman ekonomik ve en kaliteli tatilleri planlamaktadır ve Uygun Moskova Turları’nı hizmetinize sunmaktadır. En Uygun Moskova Turları için gezgelturizm.com‘u takipte kalın.

Ucuz Moskova Turları

Moskova’da yapılacak en iyi şeyler listesinin başında meşhur Moskova metrosuna binip Kızıl Meydan’ı dolaşmak ve bölgede bulunan kiliseleri ve müzeleri ziyaret etmek olacaktır. Şehirde bulunan meşhur akvaryumlarını ve eğlence parklarını gezmek ve en önemlisi keyfine doyamayacağınız Rus mutfağının harika lezzetlerinin tadına varmak bu listeye ek maddelerdir. Tüm bunları dönem dönem yapılan kampanyalarla karşılaştığınız da çok uygun fiyatlı ve dolu dolu geçireceğiniz bir Moskova Turu deneyimi şansına sahip olabilirsiniz. Ucuz Moskova Turları için gezgelturizm.com‘u ziyaret edin.

Açıklamalar

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, gezgelturizm.com‘un sorumluluğu bulunmamaktadır.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Uygun St. Petersburg Turları

Büyüleyici St. Petersburg yolculuğuna çıkmadan önce tur ile ilgili bilgiler almak, fiyatlar konusunda araştırma yapmak ilk adım olacaktır. St. Petersburg ılıman karasal iklime sahip olduğu için hangi mevsimde giderseniz gidin hemen hemen aynı olacaktır. Gezip görecek, deneyimleyecek, yeni bilgiler edinecek birçok yer, eser, yapıt var. Tüm bunları göze alarak giderken dikkat edeceğiniz mevsimden ziyade dönemsel olarak değişkenlik gösterebilen fiyatlardır. Gelgidek ailesi her zaman ekonomik ve en kaliteli tatilleri planlamaktadır ve Uygun St. Petersburg Turlarını hizmetinize sunmaktadır. En Uygun St. Petersburg Turları için gezgelturizm.com‘u takipte kalın.

Ucuz St. Petersburg Turları

St. Petersburg’da yapılacak en iyi şeyler listesinin başında meşhur St. Petersburg metrosuna binip Meydan’ı dolaşmak ve bölgede bulunan kiliseleri ve müzeleri ziyaret etmek olacaktır. Şehirde bulunan meşhur akvaryumlarını ve eğlence parklarını gezmek ve en önemlisi keyfine doyamayacağınız Rus mutfağının harika lezzetlerinin tadına varmak bu listeye ek maddelerdir. Tüm bunları dönem dönem yapılan kampanyalarla karşılaştığınız da çok uygun fiyatlı ve dolu dolu geçireceğiniz bir St. Petersburg Turu deneyimi şansına sahip olabilirsiniz. Ucuz St. Petersburg Turları için gezgelturizm.com‘u ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.