Amerika’da Master - GEZGEL TURİZM - 0545 571 75 71
AmerikaYurt Dışı Eğitim

Amerika’da Master

Amerika’da master yapmak, çoğu kişinin hayali… Diplomasında YÖK denkliği olan uluslararası alanda geçerli bir belgeyle siz de kariyerinize altın bir imza atın Akademiad yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleriyle sizin için Amerika’da harika bir mastır planı yapabilir. Gidebileceğiniz üniversitelerde hem akademik kariyerinizi ilerletir hem bilimsel bir çalışma yayınlayabilir hem de dilinizi daha üst bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Amerika’da master yaparak iş bulma şansınızı yükseltebilirsiniz. Uygulamalı dersler alarak alanınızda akademik ve pratik olarak gelişmek için şimdi Akademiad yurt dışı eğitim danışmalığı hizmetlerimizden yararlanın!

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da master, diğer adıyla yüksek lisans programlarına katılmak hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel deneyimlerden birisi olabilir. Amerika yüksek lisans eğitim programlarına katılarak yeni yerler keşfedebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, İngilizcenizi geliştirebilir ve mezuniyet sonrası daha iyi bir kariyere sahip olabilirsiniz. Anka Study Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika üniversiteleri başvuru danışmanlığı hizmeti sağlar. Başvuru ve danışmanlık fiyatlarımız için başvuru ve kayıt merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Amerika’da katılabileceğiniz diğer eğitim programları aşağıda listelenmiştir.

Amerika’da Master Nasıl Yapılır?

Amerika
Amerika’da Master 5

Amerika’da master yapmak için başvuru yapacağınız okulun eğitim şartlarını karşılamanız gerekir. Ülkenizde 4 yıllık üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra mastır eğitimi alabilirsiniz. Mastır, size yurt dışındaki farklı uygulama alanlarını öğrenmenizde katkı sağlar. Yapacağınız işin akademik boyutunu daha geniş kapsamlı öğrenme avantajı sunar.

Amerika’da Master Yapmak İçin Ne Lazım?

Amerika’da master yapmak için belli bir miktar bütçeye ihtiyacınız olacak. Kalacağınız yer için okul için ve gideceğiniz dil okulu için ödemeleriniz başvuru yaparken belli olur. Okulun sizden istediği belgeleri tamamlamanız gerekir. Amerika’da eğitim için vize almak istiyorsanız Akademiad size takip etmeniz gereken adımlar konusunda yol gösterir. Yurt dışında eğitim alabilmeniz için öncelikle vize almanız gerekir. Vize için gerekli formları ve belgeleri teslim ettikten sonra yapılacak mülakatla vizenizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

Amerika’da Hangi Bölümlerde Master Yapabilirim?

Dünya çapında yaygın olan birçok bölüm için yurt dışında mastır eğitim alabilirsiniz. Matematik, fizik, felsefe, kamu yönetimi, psikoloji, sosyoloji, hukuk gibi birbirinden değerli bölümler için Amerika’da mastır yapabilirsiniz. Yurt dışında bu bilimlere bakış açısını ve öğretme metotlarını görerek okuduğunuz bölüme daha geniş bir pencereden bakma şansına sahip olursunuz.

Amerika’da Master Yapmanın Avantajları

Amerika vizesi
Amerika’da Master 6

Uluslararası alanda geçerliliği olan İngilizcenizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Birçok eyaleti ve şehri bulunan Amerika’yı yerinde tanıma şansı yakalarsınız. Amerika’da mastır yapmanın bir diğer avantajı ise henüz öğrenciyken yurt dışına çıkarak çalışma şartlarını görebilmenizdir. Öğrencilik yapmaya gittiğiniz bir ülkede çalışmayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak ülkenin refah seviyesini, çalışma koşullarını görerek yaşamak isteyeceğiniz yere karar verebilirsiniz.

Amerika’da Yüksek Lisans Yerleştirme ve Hazırlık Eğitimi Sunan Kurumlar

Amerika’da Yüksek Lisans Yerleştirme ve Hazırlık Eğitimi Sunan Kurumlar:

 • Kaplan International Amerika
 • INTO Amerika
 • Study Group Amerika

Amerika’da yüksek lisans hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyat bilgileri ve özel danışmanlık için hemen arayın.

INTO, Navitas, Kaplan ve Study Group gibi eğitim kurumları Amerika’da lisans öğrenimi görmek isteyen öğrencilere uzun yıllardır üniversite kampüslerinde üniversite ve Amerika’da Yüksek Lisans geçiş programları sunmaktadır. Amerikan Üniversiteleri kampüslerinde hazırlık eğitimi alan öğrenciler, üniversite atmosferi ve kampüs yaşamını deneyimleme fırsatını yaşarlar.

Amerika’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Üniversiteler

Amerika’da yüksek lisans yapabileceğiniz prestijli üniversitelerden bazıları aşağıda listelenmiştir. Üniversitelerin başvuru şartları ve koşulları hakkında detaylı bilgi için danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Massachusetts Teknoloji Enstitüsü
 • Harvard Üniversitesi
 • Stanford Üniversitesi
 • Cornell Üniversitesi
 • Washington Üniversitesi
 • Yale Üniversitesi
 • Brown Üniversitesi
 • Georgia Teknoloji Enstitüsü

Amerika’da Yüksek Lisans Bölümleri

Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak için seçebileceğiniz birçok bölüm vardır. Seçebileceğiniz bölümlerden bazıları aşağıda listelenmiştir. Amerika’da yüksek lisans bölümleri hakkında daha detaylı bilgiler için başvuru danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Hukuk
 • Mimarlık
 • Sağlık ve Tıp
 • Bilgisayar Bilimleri
 • İşletme ve Yönetim Çalışmaları
 • Mühendislik
 • Eğitim ve Öğretim

Amerika’da Konaklama

Kampüs İçi Yurtlar & Rezidanslar: Üniversite kampüsünün içerisinde yer alan yurtlar ve rezidanslar öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneğidir. Öğrencilere, tek kişilik, iki kişilik, 3-4 kişilik oda seçenekleri sunulmaktadır. Bazı yurtlarda yemek sunulmazken bazılarında sabah ve akşam yemekleri sunulmaktadır.

Özel Yurtlar & Rezidanslar: Üniversite kampüsünün dışında olan bu konaklama seçeneği genellikle okul kampüsüne yürüme ya da kısa bir toplu taşıma mesafesinde konumlanmaktadır. Öğrencilere, tek kişilik, çift kişilik ya da daha fazla öğreni ile paylaşımlı oda seçenekleri sunulmaktadır. Bazı rezidanslarda öğrencilere stüdyo tipi odalar ve içerisinde özel banyo olan en-suite odalar da sunulmaktadır. 

Öğrenci Evleri: Uluslararası öğrencilerle bir evi paylaşın ve daha ufak çaplı bir alanda, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varın. Öğrenci evleri genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama: Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Öğrenciler genellikle tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Tercihe göre özel banyolu konaklama seçeneği de seçilebilmektedir.

Amerika’da (Master) Yüksek Lisans Süresi Ne Kadar?

Amerika’da yüksek lisans öğrenim süresi 2 yıldır.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika vizesi

Amerika’da dil eğitimi alabilmek için Amerika vizesi alınması gerekmektedir. Amerika’da eğitim alacak kişilerin alacağı öğrenci vizesi, F-1 amerika öğrenci vizesidir. Başvuru yapacak öğrencilerin öncelikle başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Başvuruları sırasında öğrencilere ID numarası verilmektedir ve öğrencilerin bu ID numarasını saklamaları gerekir. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, tamamlanmış belgeleriyle birlikte İstanbul’da ya da Ankara’da bulunan Amerikan Konsolosluklarından birine başvuruda bulunabilirler.

Amerika’da eğitim danışmanlığı için şimdi bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.