Karadeniz Batum Turu - Gezgel Turizm
Yurtiçi TurlarıKültür TurlarıTurlar

Karadeniz Batum Turu

Ankara’dan hareketli Karadeniz Batum turu detayları. Ankara çıkışlı Karadeniz ve Batum Turumuzun detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Rüzgarı ve Batum Turları

Trabzon Ordu Giresun Sinop Rize Batum

Karadeniz Batum turları ile Trabzon, Ordu, Sinop, Rize gibi şehirleri gezip Batum’u keşfedebileceğiniz vizesiz tatil fırsatları sizi bekliyor. En iyi fiyat ve taksit imkanı ile Karadeniz turu fırsatını kaçırmayın!

Karadeniz Batum Turu Ankara Çıkışlı

Ankara çıkışlı Karadeniz ve Batum Turumuzun detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz. Turlarımız tamamen Ankara çıkışlı olmaktadır. Ankara’dan hareketli Karadeniz Batum turu için bizim ile iletişime geçiniz.

Trabzon

Sumela manastırı

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden biri olan Trabzon, uzun çağlar boyunca önemli bir ticaret merkezi olarak sahip olduğu önemli bugün de koruyor. Zigana Geçidi sayesinde tarih boyunca oldukça önemli bir liman kenti olan Trabzon şehri zaman içerisinde pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış bir kent olarak sayısız tarihi eseri de barındırıyor. Muhteşem doğası, tarihi güzellikleri ve ünlü mutfağı ile Karadeniz rotasının en önemli duraklarından biri olan Trabzon turları sizi keyifli bir zaman bekliyor.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Gelenekleri, yaşam tarzı ve kültürüyle kendine özel bir atmosferi olan Trabzon, halk oyunları ve canlı sanat hayatıyla da bölgenin önemli merkezlerinden biri. Trabzon denince akla gelen en ünlü yer ise elbette Sümela Manastırı. Ormanlarla kaplı bir tepenin kayarı arasına inşa edilmiş bu muhteşem yapı, hem kendi güzelliği hem de görkemli manzarası ile heyecan verici bir deneyim sunuyor. İstanbul’daki benzeri gibi önce camiye sonra da müzeye çevrilmiş olan Ayasofya Müzesi de Trabzon’da gezilecek yerler listesi içinde bulunuyor. Atatürk Köşkü ve Memişoğlu Konağı gibi ünlü yapıların yanı sıra Uzungöl’ü görmeyi, telkari atölyelerini gezmeyi ve kuymak, turşu kavurması, hamsili pilav, kaygana gibi lezzetlerin tadına bakmayı unutmayın.

Trabzon’dan Ne Alınır?

Yurtiçi turlar arasında Trabzon gezisi esnasından alışveriş yapmak isterseniz, şehirdeki kemeraltı bulvarında yer alan alışveriş dükkanları ve mağazalarını gezebilirsiniz. Burada telkari usulüyle yapılan gümüş eşyalardan satın alabilirsiniz. Altıncı ve Gümüşçüler Çarşısı içinden pek çok hediyelik eşya seçeneklerine göz atabilirsiniz. Buradan ayrıca; beton helva, kemençe, peştemal, mısır ekmeği, hasır bilezikler, bakır ibrik ve sürmene çakısı da alabilecekleriniz arasında.

Ordu

Fırtına deresi

Ünye, Fatsa gibi ilçeleriyle Karadeniz’in önemli şehirlerinden ve turistik duraklarından olan Ordu, uzun bir tarihe sahip. Karadeniz ve dağlar arasında yer alan şehir, misafirlerine muhteşem manzaraların yanı sıra güzel kumsallar ve nehir gezintileri sunuyor. Şehrin başlıca geçim kaynağı olan fındık, dünya çapında ünlü ve pek çok ülkeye ihraç ediliyor. Fındığın yanı sıra bal üretimiyle de ünlü olan Ordu, hem doğal güzellikleri hem de sosyal yaşamıyla güzel bir Doğu Karadeniz turu şehri. Ordu turları ile bu şehri mutlaka görmelisiniz.

Ordu’da Gezilecek Yerler

Ordu’nun tarihi güzelliklerinin yanı sıra en ilgi çekici yerlerinden bir tanesi elbette Rus Pazarı. Birbirinden değişik eşyaları bulabileceğiniz bu pazarı gezerken büyük Ordu’nun en büyük gölü olan Ulugöl, Ordu ve Karadeniz manzarasını izleyebileceğiniz

Ordu’da gezilecek yerler

Boztepe, çarpıcı manzarası ve tarihi kilisesi ile Yason Burnu Yarımadası, yeşilin her tonunu görebileceğiniz Çambaşı Yaylası, Ünye ve Gölköy kaleleri, Ordu’da gezilecek yerler listesindeki güzellikleri oluşturuyor.

Ordu’dan Ne Alınır?

Keyifli bir Ordu gezisinden sonra alışveriş yapmak için çok güzel yiyecek ve hediyelik seçenekler bulunuyor. Fındık ve fındık ürünleri ile mısır unu mutlaka almanız gerekenler arasında yer alıyor. Ordu pidesinin tadına bakabilir ve balık çeşitlerinden yiyebilirsiniz. Kentte el sanatları çok ünlüdür. Dolayısıyla ahşap sepetler, oyalı yemeniler, baston, el üretimi kaval ve klarnet gibi hediyelik eşyalar arasında yer alabilecek birçok seçenek vardır.

Sinop

Sinop kalesi

Tarih boyunca Anadolu’nun en önemli limanlarından biri olan ve muhteşem manzaralar sunan, Türkiye’nin en kuzey ucu Sinop şehri, bölgenin en güzel şehirlerinden biri. Yemyeşil ormanların denizle birleştiği bu güzel şehir, pek çok tarihi ve kültürel güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Türküleri, yemekleri ve halk oyunlarıyla da ünlü olan Sinop’ta, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel yanlarını bünyesinde barındırıyor. Sinop turları ile sıcakkanlı insanların olduğu bu şehirde keyifli bir gezintiye çıkın.

Sinop’ta Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en kuzey ucu İnceburun yolu üzerinde yer alan ve Türkiye’nin tek fiyordu olarak bilinen Hamsilos Koyu, şehrin en ünlü güzelliklerinden bir tanesi. Şehrin uzun tarihini görebileceğiniz Sinop Müzesi, alanında en önemli müzelerden biri. 2000 yıldan uzun tarihe sahip olan Sinop Kalesi de şehrin tarihi eserleri arasında ilk sırada geliyor.

Sinop’un eski tersanesi içinde kurulan ünlü Sinop Cezaevi ise Sinop denince akla ilk gelen yerlerden biri ve günümüzde müze olarak hizmet vermesinin yanı sıra çeşitli filmlerde de mekan olarak sıkça kullanılıyor. Balatlar Kilisesi, Alaaddin Camii ve Osmanlı-Rus Savaşı’ndan kalan tabyalar da Sinop’ta gezilecek yerler arasında ilgi çekici noktalardan biri oluyor.

Sinop’tan Ne Alınır?

El sanatlarının çok zengin olduğu Sinop’tan keten dokumacılığının en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Gemi modelciliği de oldukça yaygın olduğundan çok güzel hediyelik el yapımı ürünlerinden bulabilirsiniz. Mahrama ve Durağan Bezi, alabileceğiniz kumaşlar arasında. Ayrıca, bıçak çeşitleri ve el yapımı av malzemeleri de değişik hediye alternatifleri olabilir.

 Rize

Ayder yaylası

Yüzlerce yıllık tarihe sahip olan ve Türkiye’nin çay üretiminin büyük kısmının gerçekleştiği Rize, Karadeniz Bölgesi’nin en renkli şehirlerinden bir tanesi. Hem doğal güzellikleri hem de gelenekleriyle ilgi çekici bir şehir olan Rize, Osmanlı döneminden kalan pek çok mimari esere de ev sahipliği yapıyor. Doğa turizminin en popüler noktalarından olan Rize, muhteşem yaylaları ile resim gibi güzellikler sunuyor. Rize turları ile doğa harikası yerler görebilirsiniz.

Rize’de Gezilecek Yerler

Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli gibi ilçeleriyle de ünlü olan Rize, Hemşin ve İkizdere gibi yaylalarıyla da doğa turizmi meraklılarını kendine çekiyor. Balıyla ünlü Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, üzerindeki tarihi köprüleriyle büyüleyici Fırtına Deresi ve vadisi gibi muhteşem güzelliklerin yanı sıra Rize Kalesi, Kız Kalesi, Zilkale, İslampaşa Camii gibi tarihi eserleri görebilirsiniz. Botanik Bahçesi’nde manzaranın tadını çıkarmayı ve nefis Rize çayından içmeyi ihmal etmeyin. Rize’de gezilecek yerler saymakla bitmez. Her biri unutulmayacak türden.

Rize’den Ne Alınır?

Ülkemizdeki çayın anavatanı olarak bilinen Rize’de çayın her çeşidini bulabilirsiniz. Buradan en beğendiklerinizden kendinize ya da sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. Bununla birlikte dünyaca meşhur Anzer Balı da, almanız gereken yiyecekler arasındadır. Rize bezinden yapılan masa örtüsü, peştamal, eşarplar ve tekstil ürünleri de satın alabileceğiniz ürünler arasında.

Batum

Gürcistan ile yapılan anlaşmalar sayesinde yalnızca nüfus cüzdanı ile seyahat edilebilen Batum, bu sayede Karadeniz turlarının keyifli bir parçası haline geldi. Gürcistan’ın önemli bir liman ve ticaret kenti olan Batum, turistik olarak da büyük gelişme gösteriyor. Karadeniz kıyısında olmasına rağmen ılıman bir iklime sahip olan Batum turu tarihi şehir merkeziyle ve pek çok kültürün izlerini taşıyan sokaklarıyla oldukça ilgi çekici bir yer

Batum’da Gezilecek Yerler

Çoruh Nehri’nden geçerek ulaşılan Batum turları özellikle dünya çapında ünlü olan Botanik Bahçesi ile tanınıyor. Meryem Ana Katedrali, Orta Camii, Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binası gibi birbirinden güzel yapıları görebileceğiniz şehirde Medea Heykeli’ni ve Avrupa Meydanı’nı görüp casinolarda şansınızı deneyebilirsiniz. Şehrin merkezi olan Batum Bulvarı’nda ise sizi çeşitli dükkanlar ve ünlü mağazalar karşılayacak. Birbirinden güzel tur fırsatları ve ucuz erken rezervasyon fiyatları ile Doğu Karadeniz’in sayısız güzelliğini keşfedin, unutulmaz bir tatile hazırlanın. Bayramda ya da yılın her döneminde keyifli şehir gezileri, yayla tatilinin huzuru ve neşesi Batum’da gezilecek yerler ile birleşecek ve size bu güzel Karadeniz turunda eşlik edecek.

Batum’dan Ne Alınır?

Yurtiçi turları ile gidebileceğiniz Batum’dan birçok hediye seçeneğiyle dönebilirsiniz. Çünkü şehirde her şeyin fiyatı oldukça ucuz. Batum gezisinde bambu, ahşap el işleri ve bitki fidanları alabileceğiniz eşyalar arasında.

Diğer Turlarımız için Tıklayınız

Hizmetlerimiz:

  • Uçak Bileti
  • Otel Rezervasyonu
  • Kiralama Hizmetleri
  • Organizasyon
  • Vize Hizmetleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.