Otobüs İle Balkanlar Turu - Gezgel Turizm
TurlarYurtdışı Turları

Otobüs İle Balkanlar Turu

Balkanlar, zengin kültürel mirası, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ünlü olan bir bölgedir. Otobüs ile yapacağınız bir Balkanlar turu, farklı ülkelerin ve şehirlerin keşfedilmesi için harika bir fırsat sunar. Ankara Hareketli Otobüs ile Balkanlar Turu Gezgel Turizm güvencesi altında 7 gece gündüz olacak turumuza katılmak istemez misiniz?

Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu

ANKARA HAREKETLİ OTOBÜS İLE 7 GECE 8 GÜNDÜZ

‘’ OSMANLI KÜLTÜREL MİRASI ve ADRİYATİK DENİZİ KIYILARINA YOLCULUK ‘’

► 7 ÜLKE ► 5 BAŞKENT ► 23 ŞEHİR/İLÇE

Otobüs İle Balkanlar Turu

7 Ülke Turu Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Bulgaristan – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Kosova – Kuzey Makedonya – Yunanistan

Balkan Turu İle Gezilecek Ülkeler

 • YUNANİSTAN (1) (Dedeağaç, İskeçe, Kavala, Selanik)
 • KUZEY MAKEDONYA (1) (Üsküp, Teteova, Ohrid)
 • ARNAVUTLUK (1) (Elbasan, Tiran, İşkodra)
 • KARADAĞ (Budva, Kotor)
 • HIRVATİSTAN (Dubrovnik)
 • BOSNA HERSEK (2) (Trebinje, Poçitel, Blagaj, Mostar, Jablanica, Konjic, Saraybosna)
 • SIRBİSTAN (1) (Belgrad)
 • BULGARİSTAN (1) (Sofya, Plovdiv)

Bosna hersek

15-22 TEMMUZ BÜYÜK BALKAN TURU PROGRAMI

 7 GECE KONAKLAMALI 8 GÜN

 1.GÜN (15 Temmuz) : Ankara-Istanbul-Kavala-Selanik

  15 Temmuz saat 00:30 da Vedat Dolokay nikah salonu önünden İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’dan katılacak misafirlerimizle birlikte sabah 07:30 İpsala sınır kapısına hareket ederek pasaport işlemlerinden sonra Yunanistan Kavala şehri panaromik gezisi. Kavala’dan Selanik şehrine hareket 18:00 otele yerleşme akşam yemeği ve Yunan gecesi etkinliği.

 1. Konaklama Selanik’de.

 2. GÜN (16 Temmuz) : Selanik-Manastır-Üsküp

  16 Temmuz 08:00 otelde kahvaltı Atatürk Evi ziyaretini gerçekleştirip Selanik şehir turumuz Aya Dimitri Kilisesi Beyaz Kule ve İzmir i hatırlatan sahil şeridi ile serbest zaman sonrası Kuzey Makedonya Manastır şehrinde Atatürk’ün okuduğu askeri lise ve müzesi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Akşam Üsküp’de otele yerleşme ve akşam yemeği.

 1. konaklama Üsküp

 3. GÜN (17 Temmuz): Üsküp-Kalkandelen-Ohrid

 17 Temmuz 08:00 Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra Rahibe Teresa adına yapılan anı evini ve Üsküp 2014 Projesi  ile Üsküp’ün çehresini değiştiren heykelleri, meydanları ve tarihi Türk çarşısını da göreceğimiz Üsküp gezimize başlıyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje  dahilinde yapılmış  göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan)ni görebileceğiz. Turumuz sonunda eşsiz manzara ve yapay gölüyle Matka Kanyonu turu ücrete dahildir. Kalkandelen’de dünyanın hiçbir yerinde benzeri olmayan desenleri ve renkleri ile tarihi AlacaCamii görülecek.Osmanlı’nın akıncıları Bektaşi tarikatının eşsiz mekanlarından ve Balkan mücadelesinin önemli sahnelerinden Sersem Ali tekkesini ziyareti ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Türk nüfusunun yoğun olduğu Ohrid e doğru yola çıkıyoruz. Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Gölde isteyen misafirlerimiz ile tekne turu fiyata dahil.

 1. geceleme Ohrid otelimizde.

4. Gün (18 Temmuz): Tiran-İşkodra

 18 Temmuz 08:00 Otelimizde kahvaltıdan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Sonrasında İşkodra’ya hareket ve

 1. konaklamamız İşkodra da

5. Gün (19 Temmuz): Budva-Kotor-Mostar :

19 Temmuz 08:00 sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Karadağ giriş yaparak Budva  turumuzu gerçekleştiriyoruz; Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan  muhteşem sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva dan Kotor  turumuz başlıyor. Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.. Turumuzun sonunda Trebinje ye hareket ve Trebinje üzerinden Bosna-Hersek giriş yaparak Mostar şehrine varıyoruz.

5.konaklama Mostar da.

 6. GÜN (20 Temmuz): Mostar-Blagay Tekkesi-Saraybosna

20 Temmuz 08:00 sabah otelde alınacak kahvaltının ardından,  Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Anadolu Alperenlerinden Sarı Saltuk Alperenler tekkesi Blagay ı ziyaret edirek Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz..Konaklamak için Saraybosna da otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve Boşnak gecesi etkinliği.

6.konaklama Saraybosna

 7. Gün (21 Temmuz): Saraybosna-Srebnitsa-Belgrad :

      21 Temmuz 08:00 sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi ziyaretiyle Büyük Lider Aliya İzzet Begoviç in kabrini ve şehitlik ziyaretiyle Saraybosna’dan ayrılıyoruz.Saraybosna’dan sonraki (Günün ve vaktin müsaitliğine göre ziyaret gerçekleşecektir.)durağımız yakın tarihte Avrupa nın yüz karası insanlık katliamının yapıldığı Srebnitsa şehri ve şehitliği ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Sırbistan ın başkenti Belgrad a hareket ediyoruz

7.konaklama Belgrad da.

 1. Gün (22 Temmuz): Belgrad-Sofya-İstanbul-Ankara

22 Temmuz 08:00 sabah kahvaltısından sonra Belgrad Tuna nehri panoramik gezisi ve Osmanlı Türbesinin yeraldığı Tuna manzaralı kaleyi geziyoruz çarşı ve ünlü markaların olduğu güzel caddeleriiçin serbest zaman ve sonrasında Sofya ya hareket.akşam Sofya şehrini panoramik geziyor ve Aleksandr  Nevski  Kilisesi ve Osmanlı eseri Banyabaşı Cami ziyaretiyle İstanbul a hareket ediyoruz.İstanbul varışımız ile Ankara yolculuğumuz devam ediyor. 25 Mayıs gece Ankara da turumuz sona eriyor.

Tur ücreti 499€

Seyahate Dahil Olan Hizmetler:

 • Lüks otobüsümüz ile seyahat 1 gece Selanik 1 gece Üsküp 1 gece 1 gece Ohrid 1 gece İşkodra1 gece Mostar  1 gece Belgrad  dahil konaklama
 • Programda dahil olduğu belirtilen turlar
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Kahvaltı ve 5 Akşam yemeği

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler:

 Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • Zorunlu Sağlık Sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Her ürlü vize işlemleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otelde alınacak olan ekstra içecek ve yiyecekler

NOT:

 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 11:00’di
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaportlardan ve vizelerden oluşacak aksaklıklar organizasyonumuzun sorumluluğunda değildir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Konaklama yerleri şartlara göre değişiklik gösterebilir. Planda değişiklik organizasyonun yetkisindedir.

Otobus ile balkanlar turu

Tur Notları

Vize ve Pasaport

 1. Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 2. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 3. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.
 4. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Vize işlemleri için detaylı bilgiyi buradan alabilirisniz. www.kocakvize.com

Açıklamalar

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla,Tatilsepeti’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Diğer Turlarımız için Turlarımız sayfasına bakabilirsiniz

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.