Butik Kapadokya Turu - Gezgel Turizm
TurlarKültür TurlarıYurtiçi Turları

Butik Kapadokya Turu

Ankara çıkışlı Butik Kapadokya Turu. Kapadokya bölgesini Gezgel turizm ayrıcalığıyla gezmenin tadına varınız.

BUTİK KAPADOKYA TURU

(ANKARA ÇIKIŞLI – MİNİBÜS İLE)

KONSEPT

BUTİK

(19 kişiyle sınırlı kontenjan,  bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)

KONTENJAN 

19 kişi

BU TURUN FARKI

:: En fazla 19 kişiyle butik tur ayrıcalığı

:: Kapadokya uzmanı deneyimli rehber

:: Göreme’de otantik taş mimarili otelde konaklama

:: Özenle hazırlanmış program

:: Aşk Vadisi ve Ihlara Vadisi’nde yürüyüşler, saklı köşeler, keyifli duraklar

:: Küçük grup olmanın avantajıyla daha hızlı toplanma ve hareket edebilme

BUTİK KAPADOKYA TURU TARİHLERİ

Temmuz 2022

Agustos 2022

Eylül 2022

Ekim 2022

BUTİK KAPADOKYA TURU PROGRAM

Kapadokya derbent

1.GÜN  PANORAMA TEPESİ – GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ – ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ – KIZILVADİ

Ankara çıkışlı Minibüs ile Butik Kapadokya Turu için Ankara’dan hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tuz Gölüne giriyoruz oraya uğradıktan sonra 3 saatlik yolculuk ardından bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesini detaylıca geziyoruz. (Karanlık Kilise’ye girmek isterseniz ekstra bilet gerekir-30 TL) Ardından öğle yemeği molası veriyoruz.

Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra) Öğle yemeğinin ardından Kapadokya’nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında ”Keşişler Vadisi” olarak ta bilinen Paşabağ’ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi’ni gezdikten sonra Kızılvadi’de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Göreme’deki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği serbest.

Konaklama: Göreme Kaya Hotel

Akşam yemeği : Otelde set menü akşam yemeği kişi başı 200 TL’dir. Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme’deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.

(Otelde akşam yemeği tercih etmeniz halinde turun ilk günü sabah rehberinize bilgi vermenizi rica ederiz)

2.GÜN DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – NARLIGÖL KRATER GÖLÜ – IHLARA VADİSİ’NDE YÜRÜYÜŞ – UÇHİSAR KALESİ

Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra olup kontenjan müsaitliğine bağlı olarak yardımcı olabilmekteyiz)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.’lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi’nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise’yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için otantik bir restorana misafir oluyoruz.

Öğle yemeği ardından Kapadokya’yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Bütün Kapadokya manzarası ayaklarımızın altında. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Atölye ziyareti ardından ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği serbest.

(not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara’da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

Konaklama: Göreme Kaya Hotel

Akşam yemeği: Otelde set menü akşam yemeği kişi başı 200 TL’dir. Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme’deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.

(Otelde akşam yemeği tercih etmeniz halinde turun ilk günü sabah rehberinize bilgi vermenizi rica ederiz)

Kapadokya2

3.GÜN AŞK VADİSİ’NDE YÜRÜYÜŞ – AVANOS – ÜRGÜP – SARIHAN KERVANSARAYI – KAYSERİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya’nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi’ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk’ lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ”Türkiye’de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey” kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos’un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz.

Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp’e gidiyoruz. Ürgüp’ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi’ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı’na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz.

Hatırlatma: Gezilecek yerlerin sıralaması ve günleri rehber tarafından değiştirilebilir.

EKSTRA BALON TURU

Kapadokya

Turumuzun ikinci gün sabahı balon turu yapmak isterseniz tur hareketinden en az 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız ve müsaitlik doğrultusunda yardımcı olabiliyoruz. 16 kişilik sepetlerde 55-60 dk’lık balon turu ücreti kişi başı 175 Euro’dur. TL ödemelerde ödeme günü banka euro satış kuru esas alınır. (Nakit / banka havalesi 175 Euro / Kredi kartı tek çekim 180 Euro / Anlaşmalı kartlara 3 taksit 189 Euro) Fiyata otelinizden ulaşım, balon turu, sigorta dahildir. (Hava muhalefeti nedeniyle balon turu gerçekleşmez ise bir sonraki gün sabahına rezervasyonunuz aktarılır, yine gerçekleşmez ise ödeme iadesi yapılır)

KAPADOKYA TURU ANKARA

Ankara çıkışlı Kapadokya turu

KAPADOKYA TURU ANKARA GÜNÜBİRLİK

Ankara’dan çıkışlı günü birlik kapadokya turu

 

https://www.gezgelturizm.com/turlar/yurtdisi-turlari/

https://www.gezgelturizm.com/turlar/yurtici-turlari/

Hizmetlerimiz:

  • Uçak Bileti
  • Otel Rezervasyonu
  • Kiralama Hizmetleri
  • Organizasyon
  • Vize Hizmetleri

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.