İngiltere'de Dil Okulları - GEZGEL TURİZM - 0545 571 75 71
İngiltere

İngiltere’de Dil Okulları

İngiltere’de Dil okulları, bir ülkenin dilini öğrenmek isteyen yabancılar için büyük kolaylık sağlar. Özellikle de öğrenciler, eğitim görecekleri ülkelerde dil okulu aracılığıyla konuşmalarını geliştirirler. Üniversite eğitimlerini tamamlayarak kendilerini akademik açıdan çok daha donanımlı bir konuma ulaştırırlar. İngiltere gibi gelişmişlik düzeyi yüksek bir ülkede eğitim görmek isterseniz burada Star Education ile anlaşmalı dil okullarından birini tercih edebilirsiniz.

İngiltere dil okulu danışmanlık hizmetleri için firmamızla iletişime geçerek daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçmek için “Hemen Arayın” butonuna tıklayabilirsiniz. Danışmanlarımız süreç boyunca sizlere yardımcı olacaklar. İngiltere dil okulları haricindeki eğitim programları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Dil Okulları

İngilizce eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrencilerin karşılarına birçok farklı seçenek ve fırsat çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında İngiltere her zaman bir adım öne çıkarak en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması ve farklı şehirlerde birçok okul seçeneğinin olması öğrenciler için büyük bir fırsattır. Dil Eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettiği seçeneklerin başında gelen İngiltere dil okulları, öğrenciler için eşsiz bir deneyim imkanı sunmaktadır.

İngiltere, zengin kültürü ve tarihi ile öğrencilere İngilizcelerini öğrenirken aynı zamanda da sosyal ve kültürel açıdan sahip oldukları zenginlikleri ile pratik yapma şansı tanımaktadır. Ülkede birçok kozmopolit şehrin bulunması; eşsiz tarihi, turistik ve doğal güzeller de yine İngiltere’yi eğitim anlamında ayrıcalıklı kılıyor. Çağdaş eğitim yöntemleri, modern teknolojinin dil eğitiminde yoğun bir şekilde kullanılması ve diğer sosyal olanaklar da İngiltere’nin özellikle son yıllarda daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

İngiltere’de Dil Eğitimi

Ingiltere
İngiltere'de Dil Okulları 4

İngiltere’de dil eğitimi alacak olan öğrenciler dünyanın birçok farklı ülkesinde de şubesi bulunan uluslararası İngilizce dil okullarından birini seçebileceği gibi butik bir dil okulunu da tercih edebilirler. Uluslararası dil okullarının en büyük avantajı yeni eğitim metotlarını takip etmeleri ve uygulamadaki başarıları ile ön plana çıkmalarıdır. Butik bir okul seçmeniz durumunda ise bireysel ihtiyaçlarınıza daha hızlı dönüş alabilirsiniz. Bunların yanı sıra, üniversitelerin İngilizce dil eğitimi veren programlarına da katılabilirsiniz.

İngiltere’de bulunan dil okulları başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok farklı program ile çok geniş bir kitleye hizmet etmektedir. Eğitiminize başlamadan önce okulun yapacağı seviye tespit sınavı sizin en uygun sınıfa yerleşmenize olanak sağlayacaktır. Eğitiminize başladıktan sonra periyodik olarak yapılacak olan seviye tespit sınavları gerekiyorsa sizi bir ileri sınıfa taşıyacak olup bulunduğunuz süre içerisinde maksimum seviyeye gelmenize yardımcı olacaktır.

Hangi Dil Okuluna Gitmeliyim?

Hangi dil okuluna gitmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olurken yaşamak istediğiniz eyalete göre seçim yaparız. Okuyacağınız üniversitenin yeri, konakladığınız yer ve dil okulu üçgenini ulaşım açısından kolay bir noktada seçmeye önem veririz. Bütçenize uygun, eğitim kalitesi yüksek dil okulu seçeneklerinden bulunduğunuz yere en yakınını tercih edebilirsiniz. Grup ya da özel dersler aracılığıyla tamamen sizin dil seviyenize özel belirlenmiş sınıflarla eğitim almanın kolaylığını yaşarsınız.

Dil Seviye Tespit Sınavı

Dile olan aşinalığınız ve hangi seviyede olduğunuz size ne kadar ders almanız gerektiği konusunda ipucu verir. Bunun için dil okuluna kayıt olmadan önce gerekli deneme sınavlarına girmenizi sağlarız.

Dil Okulu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dil sınavına girip seviyeniz belli olduktan sonra sizin için eğitim konusunda en iyi olabilecek dil okuluna başvuru yaparız. Burada sizden istenecek belgeleri de birlikte toparlayarak başvuru sürecini hızlıca tamamlamanızı sağlarız. Neticede, yurt dışında eğitim almak için dil öğrenmeniz gerekir. Bunu da vakit kaybetmeden yapmanızı isteriz. Böylece bir an önce lise ya da üniversite eğitim düzeyinde derslere girmeye başlayabilirsiniz.

Dil Okuluna Gitmek Zorunda mıyım?

Dil okulları sizi bulunduğunuz mevcut durumdan biraz daha iyi bir duruma ulaştırmak için vardır. Diliniz yeterli seviyede değilse okul başvurusu öncesinde bir dönem dil hazırlık süreciniz olur. Bu sırada okuma, yazma ve anlama açısından geliştireceğiniz İngilizce size, eğitim hayatında büyük kolaylık sağlar. Dersleri anlamakta zorlanmamanız için İngilizceyi iyi bir seviyede bilmeniz gerekir. İngilizcenizi iyileştirdikten sonra yurt dışında üniversite ya da lise eğitimi için gerekli yabancı dil sınavlarına girmelisiniz. Yeterli puanı aldıktan sonra İngiltere’de eğitim almaya hak kazanabilirsiniz. Star Education yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetleriyle size en kaliteli eğitimi almanızda yardımcıdır.

İngiltere’de Dil Okulu Fiyatları

Aşağıda farklı şehirlerdeki anlaşmalı dil okullarımızın 12 ve 24 hafta eğitim ücretlerini inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere denilince herkesin aklına ilk gelen şehir Londra’dır. Ancak İngiltere’de Londra haricinde diğer şehirlerde de dil okullarının kampüsleri bulunur. Londra’ya göre daha ekonomik olan bu şehirleri aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

ŞehirlerAçıklama
LondraLondra, Birleşik Krallığın başkenti ve Avrupa’nın en çok göç alan şehri konumundadır. Saraylar ve müzeleri gezmekle bitiremeyeceğiniz bu şehirde eğitim ön planda tutulmuştur. Dil okullarının birçoğunun kurulduğu merkez olarak da bilinen Londra’da yabancı öğrenci sayısı 110 binin üzerindedir. Bu sebeple okullar eğitim kalitesine büyük önem vermektedir.
BrightonBritanya adasının en güneyinde bulunan şehirlerden biri olan Brighton bir sahil kasabasını andırmaktadır. Brighton Üniversitesi ve University of Essex gibi tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapması sebebiyle bir öğrenci şehri haline gelmiştir.
CambridgeBilim, sanat ve kültürün öncülerinden olarak bilinen İngiltere’nin tarihi şehri 132.000 nüfusa sahiptir. 1554 yılında tamamlanan King’s College ve University of Cambridge gibi dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapan bu şehirde eğitim almak tüm öğrencilerin hayalini süslemektedir.
BournemouthYıl boyunca ılıman iklime sahip olan bu şehir plajları, yürüyüş parkları ve festivalleri ile ünlüdür. Daha önce zengin İngiliz ailelerinin yazlık olarak tercih ettiği bu bölgeye öğrencilerin akın etmesiyle tam bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Bu bölgede bulunan dil okulları öğrencilere yaz aktiviteleri ve su sporları ile ilgili birçok imkan sunmaktadır.
OxfordNüfusun 3’te birini oluşturan öğrencilerden de anlayabileceğimiz gibi tam bir öğrenci kenti olan Oxford tarihi ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesinin bu şehirde bulunması öğrenciler için cazip bir merkez haline gelmesinde etkili olmuştur.
Manchesterİngiltere’nin kuzeybatısında yer alan tarih, sanat, ticaret, eğitim ve spor alanlarında gelişmiş, ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen üniversitelerinden The University of Manchester ve Manchester Metropolitan University’nin yer aldığı şehir 40.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de dil ya da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için okullar çok çeşitli konaklama seçeneği sunmaktadır. Okullar tarafından sağlanan ve düzenli olarak kontrol edilen aile yanı, öğrenci yurdu ve otel konaklaması seçeneklerinden birini tercih edebileceğiniz gibi, Onedu Yurtdışı Eğitim olarak anlaşmalı olduğumuz okullardan bağımsız Londonist ve GoBritanya gibi özel konaklama sağlayıcılarından da indirimli öğrenci yurdu konaklaması satın alabilirsiniz.

 

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Süreci

Ingiltere vize basvuru

İngiltere Üniversiteleri bünyesinde eğitim almak için İngiltere vizesi sahibi olması veya İngiltere öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 • Pasaport ( en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 • İngiltere vize başvuru formu
 • İngiltere’deki üniversiler tarafından gönderilen kabul mektubu
 • Öğrencinin yahut eğitim masrafını üstlenen ailenin maddi durumunu gösteren döküm
 • İngilizce eğitimi aldığınıza dair dökümler
 • 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru ücreti
 • 18 yaşından küçük olanlar için noter tarafından onaylanmış muvafakatname
 • Askerlik durumunuzu gösteren belge
 • Evli olanlar için evlilik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Tapu ile araç ruhsat fotokopileri
 • Seyahat sağlık sigortası

Diğer eğitim programları

İngiltere’de Üniversite
İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere’de Dil Okulları için çalıştığımız bazı üniversitelerin detaylarına ulaşabilir, daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.