Burkina Faso Vizesi - Gezgel Turizm
Vize

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso vizesi hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Burkina Faso vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

TELEFON: 0545 571 7 571        Email: info@kocakvize.com

Burkina Faso Hakkında Genel Bilgi

 • Başkent : Ouagadougou
 • Telefon : +49
 • Alan : 286.250 km²
 • Nüfus : 18,65 milyon
 • Para Birimi : CFA frangı

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina faso vizesi nasıl alınır

Burkina Faso’ya seyahat gerçekleştirmek için ilk önce Burkina Faso Büyükelçiliğinden Burkina Faso vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Burkina Faso vizesi için gerekli evrakları ve Burkina Faso vizesi için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra ve Burkina Faso vize ücretini bankaya yatırdıktan sonra

Burkina Faso için;

 • 1 aylık Burkina Faso vizesi
 • 3 aylık Burkina Faso vizesi
 • 6 aylık Burkina Faso vizesi
 • 1 yıllık Burkina Faso vizesi

alabilirsiniz.

Burkina Faso vize istiyor mu? Burkina Faso’ya vize var mı?

Burkina Faso vize istiyor mu? Burkina Faso vize var mı? Burkina Faso vize gerekiyor mu? Burkina Faso vize ister mi? Burkina Faso yeşil pasaporta vize istiyor mu? Burkina Faso ya vize var mı? Burkina Faso vize gerekiyor mu?

Bütün bu soruların cevapları EVET. Burkina Faso’ya gidecek tüm Türk vatandaşları vize almaları gerekmektedir. Türkiye vatandaşları vizeye tabidir.

Burkina Faso’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen; Tüm pasaport sahipleri vizeye tabidir. Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Burkina Faso vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip Türk vatandaşları en fazla 90 günü geçmemek şartıyla vize muafiyetine sahiptirler.

Burkina Faso Vizesi Şartları Nedir?

 • Pasaport (Burkina Faso vizesi alabilmeniz için en az 6 aylık süreli pasaporta sahip olmalısınız)
 • Pasaportunuzda iki boş sayfa olmalıdır.
 • Burkina Faso vizesi için gerekli evrakları hazırlanmalıdır.
 • Bankaya vize ücretini ödenir. Dekont alınır
 • 4 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Burkina Faso vize başvuru formu doldurulur
 • Sarı Humma Aşı Kartı
 • Burkina Faso vize başvuru saatinde Burkina Faso vize başvurusu yapılır

Burkina Faso Turistik Vize

Burkina Faso’ya turistik amaçlı gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Burkina Faso turistik vizesi almak zorundalar. Umumi pasaport, yeşil pasaport ve gri hizmet pasaportu lan vatandaşlar vize almak zorundayken diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vize almadan vize alabilir ve giriş yaparak ikamet edebilirler. Burkina Faso turistik vizesi için3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere üç farklı süre için başvuru yapabiliyorsunuz. Vize başvurusu yaparken pasaport geçerlilik süresinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına özen göstermelisiniz. Burkina Faso Büyükelçiliği vize bölümü çalışanları standartların aksine vize bitiş tarihini baz alarak en az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaportlar ile başvuru yapılmasını istiyorlar.

Burkina Faso turistik vizesi için Burkina Faso Ankara Büyükelçiline başvuru yapabiliyorsunuz. Burkina Faso Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize ve giriş izni vermekle yetkili değildir. Başvuru yaparken sadece turistik ve ticari vizeler için Büyükelçiliğe ve Yetkilendirilmiş seyahat acentelerine başvuru yapabiliyorsunuz. Burkina Faso turistik vizesi için Büyükelçilik dışında başvuru yapacağınız bir makam olmadığı gibi kapı da vize uygulaması da yapılmamaktadır. Başvuru işlemleri için gereken evrak listesine, yatırılacak vize ücretine ve izlenecek prosedürlere Burkina Faso Büyükelçiliği resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Burkina Faso turistik vizesi başvurusu için resmi bayramlar dışında ve hafta sonu resmi tatiller dışında hafta içi her gün başvuru yapabiliyorsunuz. Burkina Faso resmi bayramlarını dikkate alarak yapacağınız başvuruları seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başvuru yapmanız sizin için avantaj oluşturacaktır. Vizeniz için evrakların incelenmesi ve evrakların değerlendirilerek vize başvurunuzun sonuçlanması için ortalama 3 – 5 iş günü sürüyor. Başvuru sonuçlarınızı büyükelçilik vize ofisinden alabilir veya posta yolu ile size ulaşmasını da bekleyebilirsiniz. Resmi tatiller olması durumunda size ulaşması gecikebilir.

Burkina Faso turistik vizesi için vize ücreti TL olarak ve nakit ödeme şeklinde yapılmaktadır. Vize başvuru ücreti başvuru yaptığınız vizenin türü, süresi ve giriş sayısına göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle vize ofisinde vize başvurusu yaparken size ücret konusunda bilgi verilecek ve ödeme yapmanız istenecektir.

Burkina Faso Ticari Vize

Turistik amaçlar dışında ticari faaliyetler yürütmek isteyen Türk Vatandaşları Burkina Faso ticari vizesi almak zorundadır. Faaliyet gösterdiğiniz meslek grubu fark etmeksizin Burkina Faso’da ticari amaçlar için bulunacaksanız ticari vize başvurusu yapmanız gerekiyor. İstisnai olarak sadece diplomatik pasaport sahipleri ticari vize almak zorunda değildir. Burkina Faso ticari vize başvurusu için yetkili olan makam Burkina Faso Ankara Büyükelçiliğidir. İstanbul’da yer alan Fahri Konsolosluk vize verme yetkisine sahip değildir.

Vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hafta içi her gün saat 10:00 ile 12:00 arasında vize başvurusu yapmak için Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirler. Burkina Faso ticari vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliğine veya Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine şahsen giderek başvuru yapabilirler. Ticari vizeler 3 aylık çok girişli, 6 aylık çok girişli, 1 yıllık çok girişli olarak 3 farklı kategoride verilmektedir. İlk defa Burkina Faso’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 3 aylık çok girişli ticari vize verilirken daha önce gitmiş ve Burkina Faso sınırları içinde ikamet etmiş kişilere 1 yıllık çok girişli vize verilmektedir.

Önemli Noktalar

Burkina Faso ticari vize başvurusu yapmak için dikkat etmeniz gereken iki konu ver. Bunlardan birincisi Büyükelçilik tarafından istenilen evrakların eksiksiz olarak başvuru dosyası içinde yer alıyor olmasıdır. Dikkat edeceğiniz ikinci konu ise aşı kartınızın yanınızda olmasıdır. Türk vatandaşları için; sarı humma, meningokok, çocuk felci, tetanos, difteri aşılarını yaptırmış olmaları gerekiyor. Bu aşılardan eksik olan varsa tamamlatılması vizenizin olumlu sonuçlanması için büyük bir etkendir.

Burkina Faso ticari vize başvurusu ortalama olarak 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Burkina Faso Büyükelçiliği vize bölümü istediği zaman sizden ek evrak ve bilgi talep edebilir. Bu durumda vize başvurunuzun sonuçlanması uzayabilir. Burkina Faso vize başvurusu için sizden istenen ve 20 sorudan oluşan ticari vize başvuru formunu İngilizce olarak akıcı bir dilde doldurmalısınız. Başvuru formunun okunaksız olması veya doldurulmamış olması vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Burkina Faso vize merkezlerinde ekspres vize uygulaması olmadığı için başvuru, değerlendirme ve sonuçlandırılması süreleri için ortalama 30 gün sürebilir.

Burkina Faso Vizesi Gerekli Evraklar. Burkina Faso Vizesi İstenilen Belgeler

Burkina faso vizesi gerekli evraklar burkina faso vizesi i̇stenilen belgeler

Burkina Faso Ticari Vize Almak İçin İstenilen Belgeler

 • Pasaport ve Fotokopisi
 • 4 Adet Fotoğraf
 • Burkina Faso Vizesi Fotoğraf ölçüsü 35×45 mm
 • Sarı Humma Aşı Kartı veya Fotokopisi
 • Şirket Evrakları (Vergi levhası, İmza Sirküsü, Ticari Gazete)
 • Dilekçe (biz örnek yazabiliriz)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (biz yapabiliriz)
 • Davetiye, Davet eden firmanın evrakları
 • SGK Dökümü
 • Banka Hesap özeti
 • Otel ve Uçak rezervasyonu (biz yapabiliriz)

Burkina Faso Vizesi Başvuru Formu

Burkina faso vizesi başvuru formu

Burkina Faso vize başvuru formu büyük harf kullanarak ve ingilizce doldurulması gerekmektedir. Siz müşterilerimizin bilgileri alınarak ofisimizde biz doldurabiliriz.

Burkina Faso vizesi başvuru formu için tıklayınız.

Burkina Faso Vizesi Dilekçe Örnekleri

Burkina Faso Vize Ücreti. Burkina Faso Vizesi Ücret Tarifesi

 • 1 Aylık Tek giriş 130 Euro
 • 3 Aylık Tek giriş 150 Euro
 • 3 Aylık Çok giriş 150 Euro
 • 6 Aylık Çok giriş 200 Euro
 • 1 Yıllık Çok giriş 250 Euro

Burkina Faso Vizesi İşlem Süresi

Burkina faso vizesi i̇şlem süresi

Burkina Faso vize işlem süresi 5-7 iş günüdür. Acil Ekspres vize alımında ise 2 iş günde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Burkina Faso Vize ücreti iki katı olarak alınmaktadır.

Burkina Faso Büyükelçiliği. Burkina Faso Konsolosluğu

Burkina Faso Büyükelçiliği Ankara, Burkina Faso Konsolosluğu Ankara. Türkiye Cumhuriyeti hudutları içerisinde Burkina Faso ülkesinin misyonunu yerine getirilmesi için Ankara’da açılmış Dış Temsilciğidir.

Burkina Faso Büyükelçiliği Ankara Adres

 • Adres: İlkbahar mahallesi Galip Erdem Caddesi 618. Sok No: 23 Çankaya – ANKARA
 • Tel: +90 312 490 71 51
 • Fax:  +90 312 490 71 51
 • E-mail:

Acil Vize Destek Hattı: 0545 571 75 71

Burkina Faso Büyükelçiliği Telefon

Telefon: +90 312 490 71 51

Acil Vize Destek Hattı: 0545 571 75 71

Çalışma Saatleri

Burkina Faso Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri

Pazartesi: 09.00 – 17.00

Salı: 09.00 – 17.00

Çarşamba: 09.00 – 17.00

Perşembe: 09.00 – 17.00

Cuma: 09.00 – 17.00

Burkina Faso Büyükelçiliği Vize Başvuru Kabul Günleri

Burkina Faso Büyükelçiliği Vize Başvuru Günleri

Pazartesi: 09.00 – 17.00

Salı: 09.00 – 17.00

Çarşamba: 09.00 – 17.00

Perşembe: 09.00 – 17.00

Cuma: 09.00 – 17.00

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

Burkina Faso vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardımcı olabiliriz.